10 مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی‌ سازی شده

۱۰ مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی‌ سازی شده

هیچ شکی وجود ندارد که مارکتینگ شخصی ­سازی شده، در مسیر تشویق مصرف­ کنندگان به خرید از یک برند، راهی طولانی را طی می­کند. مردم احساس “خاص بودن” را دوست دارند. این حقیقت، مسأله­ای است که ما از اولین سال‌های حضورمان در این صنعت یاد می‌گیریم و در نحوه رفتار روزانه مردم منعکس می‌شود.

توسعه یک استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده، نیاز به تلاش بسیار بیشتری نسبت به صحبت مستقیم با یک زیرگروه دارد. هر فرد باید احساس کند که برند، به طور مستقیم آنها را مورد خطاب قرار می­دهد.

برخی از کمپین‌های مارکتینگ شخصی­ سازی شده بسیار موفق، که اخیراً به وقوع پیوسته­ اند، تأثیری بی­نظیر بر فرهنگ عمومی ما گذاشته‌اند. در بخش زیر، ۱۰ نفر از مشارکت‌کنندگان در شورای ارتباطات فوربس، برخی از کمپین‌های شخصی‌ سازی شده برجسته‌ای را که مشاهده کرده­اند چه معروف و چه غیرمعروف بررسی کرده و توضیح می‌دهند که چرا این کمپین ­ها تا این حد خوب عمل کرده‌اند.

۱.خط “My LV” Louis Vuitton

اولین استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده که فوربس تخمین می زند Louis Vuitton در سال ۲۰۲۱ دارای ارزشی به میزان ۳۹.۳ میلیارد دلار می باشد. یکی از دلایلی که این برند همچنان به روز و محبوب باقی مانده، شخصی­ سازی کردن است. خط My LV به خریداران اجازه می‌دهد تا محصولات را تا حدی شخصی‌سازی کنند که تقریباً شبیه طراحی سفارشی به نظر برسد. علاوه بر این، این خط، محتوای تولید شده توسط کاربر را نیز مورد تحسین قرار می­ دهد. 

۲.ویدیوی شخصی ­سازی شده در ایمیل

دومین استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده اختصاص دارد به ویدیوی شخصی­ سازی شده در ایمیل­ هایی که از پلتفرم­ هایی مانند Loom یا Bonjoro بهره می­ برند، یک استراتژی سفارشی ­سازی عالی است که تعامل بسیار بهتری را ارائه می ­دهد.

ضبط ویدیوهای شخصی‌ سازی‌شده فقط یک دقیقه یا اندکی بیشتر طول می‌کشد، اما می‌تواند ارزش بسیار بیشتری را به مردم ارائه دهد و ارزش آن بسیار بیشتر از زمانی است که به آن اختصاص می ­دهید. ویدیوی شخصی ­سازی شده یک راه عالی برای جان دادن به یک برند و همچنین افزایش نرخ باز شدن ایمیل ­ها توسط مشتریان می­ باشد. 

۱۰ مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی‌ سازی شده

۳.محصولات یک به یک Franklin Sports

سومین استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده اختصاص دارد به Franklin Sports یک داستان واقعی از موفقیت در شخصی­ سازی است. این شرکت به جای آنکه مشتریان را در معرض یک تجربه از پیش­ تعیین­ شده قرار دهد، از یادگیری ماشینی برای ارائه توصیه‌های محصول یک به یک در کانال‌ها بر اساس علایق، رفتارها، تراکنش‌های اخیر و مدل‌های پیش‌بینی‌کننده مانند تمایل به خرید هر مشتری استفاده می‌کند. این مثال یک مثال عالی از استفاده از داده ­ها جهت اطلاع از بهترین تجربه در مرحله بعدی است.

۴.تاریخچه بازدیدکنندگان از وب سایت شخصی سازی شده

چهارمین استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده اختصاص دارد به یک شرکت نرم افزاری، که وب سایت خود را بر اساس اینکه بازدیدکنندگان از مشتریان فعلی، بازدیدکنندگان جدید یا بازدیدکنندگان قبلی هستند، شخصی سازی می کند.

آنها این کار را با متمرکز کردن داده های مشتریانشان در یک پلتفرم داده مشتری (CDP) انجام می دهند تا وب سایت بتواند به تاریخچه بازدیدکنندگان دسترسی داشته باشد. این رویکرد نه تنها باعث افزایش نرخ تبدیل برای بازدیدکنندگان جدید شد، بلکه تأثیر قابل توجهی بر بازخرید و افزایش حجم فروش داشت. 

۵.کمپین شخصی ­سازی شده فیس­بوک Cadbury

پنجمین استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده در سال ۲۰۱۵، شرکت شکلات­ سازی Cadbury یک کمپین فیس بوک را در استرالیا راه ­اندازی کرد که از ایده ویدیوهای شخصی­ سازی شده فیس­بوک استفاده می­ کرد. از اطلاعات پروفایل کاربران استفاده کرد تا آن‌ها را با یکی از طعم‌های جدید برند مطابقت دهد، سپس با استفاده از تصاویر پروفایلشان، ویدیویی برای آن‌ها ایجاد کرد.

این یک راه سرگرم­ کننده برای کاربران بود تا در مورد پیشنهادات محصول جدید، مطالبی را بیاموزند و ویدیوهای خود را با دوستان به اشتراک بگذارند!

۱۰ مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی‌ سازی شده

۶.گزارش پایان سال Spotify

ششمین استراتژی مارکتینگ شخصی­ سازی شده به گزارش پایان سال Spotify که یک مثال عالی است می پردازد! کاربران کنجکاو هستند تا از عادات گوش دادن خود مطلع شوند و در نتیجه یک مؤلفه آشکار سرگرم­ کننده وجود دارد.

گرافیک‌های اجتماعی قالب‌بندی‌شده و فهرست‌های پخش سفارشی باعث می‌شوند تا از میان بیش از ۲۸۶ میلیون کاربر Spotify، اینفلوئنسرها به آسانی شناسایی شوند. این گزارش همچنین بیان می ­کند که اگر در رده بالایی از طرفداران یک هنرمند قرار داشته باشید، سطحی رقابتی که کاربران مشتاق اشتراک‌گذاری آن هستند، اضافه می‌شود.

۷.راه‌اندازی اپلیکیشن AR IKEA

راه اندازی اپلیکیشن واقعیت افزوده IKEA در سال ۲۰۱۷، بازی مارکتینگ شخصی­سازی شده را تغییر داد. مصرف کنندگان می­ توانستند محصولات IKEA را در فضای خانه خود با محصولات مجازی سه بعدی واقعی و در آسایش خانه خودشان تجسم کنند. تجربیات مجازی، آینده مارکتینگ شخصی ­سازی شده می­ باشند که تاکتیک ­های سرگرم­ کننده، خلاقانه و حداکثر راحتی را ارائه می ­دهند.

۱۰ مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی‌ سازی شده

۸.کمپین شخصی­ سازی شده لیبل کوکاکولا

وقتی به ” مارکتینگ شخصی ­سازی شده” فکر می­کنم، اولین مثالی که به ذهنم می رسد، کمپین “برند شما روی بطری” کوکاکولا است. آنها سالیان سال است که این کار را انجام می­ دهند، جایی که بطری­های نوشابه خود را با برچسبی بر روی آن که نام مشتری روی آن حک شده است، می فروشند. این واقعیت که این کمپین برای مدتی طولانی ادامه داشته است، گواهی بر میزان اثربخشی آن است. وقتی چیزی به نظر می ­رسد که “برای شما ساخته شده است”، نمی ­توانید به آن توجه نکنید. 

۹.جشن صدمین سالگرد Oreo

در سال ۲۰۱۲، زمانی که من معاون کوکی‌های Nabisco بودم، یک برنامه مارکتینگ شخصی ­سازی شده برای تولد ۱۰۰ سالگی Oreo ایجاد کردیم. از بزرگترین موفقیت‌های ما Oreo Daily Twist بود که برای ارائه خودجوشی و لذت کودکانه برای بچه‌ها در هر سنی در جوامع اجتماعی ما طراحی شده بود و جشن تولد برای یک طرفدار در هر روز در فیس‌بوک، این پیام را به ارمغان می‌آورد که Oreo تولد همه را جشن می­گیرد. گزینه ­های شخصی ­سازی را در ۱۰ سال تصور کنید!

۱۰.پیام های بخش­بندی شده بر اساس فعالیت کاربر

پیام‌های خود را برای کاربرانی که از اپلیکیشن استفاده می­ کنند، بر اساس فعالیت کاربر در اپلیکیشن تقسیم‌بندی کردیم. آیا کاربر ثبت نام کرده است؟ آیا آنها ثبت نام کرده اما هیچ اقدامی انجام نداده­ اند؟ آیا ثبت نام کرده و اقدامات مورد نظر را انجام داده ­اند؟ با تطبیق مارکتینگ خود و بخش­بندی ارتباطات خود بر اساس رفتار آنها، توانستیم پیام­هایی ایجاد کنیم که ارزش شخصی­ سازی بسیار بیشتری داشتند و نیازهای خاص آنها را برطرف می کردند.

۱۰ مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی‌ سازی شده

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در مقاله ۱۰ مثال عالی از استراتژی‌های مارکتینگ شخصی ‌سازی شده را با هم بررسی کردیم در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و پیشنهادات خود را درباره مباحث مطرح شده در این مقاله در قسمت نظرات همین مطلب با ما و دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

منابع:

https://www.forbes.com/sites/forbescommunicationscouncil/2021/02/12/10-great-examples-of-personalized-marketing-strategies/?sh=5330b0922dc9

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *