5 راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

در طی چند سال گذشته انقلابی خاموشی در فروش رخ داده است. در حالی که بسیاری از شرکت‌ها همچنان مدل‌های فروش ایجاد شده یک دهه پیش را در پیش گرفته‌‌اند، “مهاجمان دیجیتالی” مشغول نوآوری در فروش بودند. در این مطلب می خواهیم به بررسی ۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

مختل کردن چرخه فروش

با تقویت همه‌گیری داده‌ها، رشد مدل‌های کسب و کار خدماتی و غیرمتمرکز کردن روابط حساب‌های کاربری، شرکت‌های مبتنی بر ابر، مانند سرویس‌های وب آمازون (AWS)، Salesforce.com ،HubSpot ،Workday و ServiceNow در حال مختل کردن چرخه فروش هستند.

این شرکت‌ها در حال ایجاد رشد بنیادین درآمد حاصل از فروش به مشتریان کنونی هستند، در حالیکه نسبت به شرکت‌هایی که از روش‌های سنتی‌تر فروش استفاده می‌کنند، به دسته‌بندی جدیدی از مشتریان با ارزشی بالاتر و هزینه‌ای کمتر دست پیدا می‌کنند. آنها چرخه فروش را از ماه‌ها و سال‌ها، به ساعت‌ها و هفته‌ها کاهش داده و هر روز چندین معامله فروش را به سرانجام می‌رسانند.

همچنین، برخی از شرکت‌های تأسیس شده با سابقه و قدمت طولانی‌تر، این تکنیک‌ها را، هم به صورت تهاجمی برای کسب یک مزیت رقابتی در بازارهای اصلی و هم به صورت دفاعی برای جلوگیری از تهدیدات رقبای اخلال‌گر، اتخاذ کرده‌اند.

پنج راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

برای درک اینکه چه چیزی باعث ایجاد انگیزه و عملکرد خوب پیشگامان فروش دیجیتالی B2B می‌شود، گروه مشاوره بوستون اجرای تحقیقی درباره مدل‌های فروش سر به سر، پیوسته به کار رفته توسط پیشگامان فروش متعدد نسل بعدی را به عهده گرفت. ما به بررسی دقیق و جزئیات پنج درسی پرداختیم که شرکت‌ها می‌توانند در هر حوزه کسب و کار B2B از آنها بیاموزند و این دروس را با شرایط خاص صنعت‌شان / زمینه کسب و کارشان تطبیق دهند.

۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

۱.نقشه سفر مشتری

با نقشه سفر مشتری آغاز کنید. بسیاری از شرکت‌ها در مراحل مختلف تجربه مشتری، از بررسی دقیق و فروش گرفته تا استفاده و خرید اضافی، قادر به در نظر گرفتن محصولات و خدمات خود به عنوان نقشه سفر مشتری نیستند.

مشتری دردسرهای سیلوهای سازمانی تفکیک‌شده مانند بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش را احساس می‌کند.

ما تخمین می‌زنیم که ۹۵٪ شرکت‌ها، نقشه سفر مشتری هدف خود را کاهش نداده‌اند. تجربه مشتری در چنین مواردی، تقریبا هرگز رضایت‌بخش نیست.

۲.شناخت دقیق پرسونای مخاطب

بهترین شرکت‌ها، آگاهانه نقشه سفرهای مشتری با ناسازگاری کمتری را طراحی کرده و نحوه هر یک از فعالیت‌های بازاریابی و فروش را طوری تغییر می‌دهند که با تجربه کلی مشارکت می‌کند.

آنها دقیقا می‌دانند که باید چه تجربیات مرحله به مرحله‌ای را ارائه دهند، کدام عملکردها به طور یکپارچه آنها را ارائه می‌کنند و چه پیامی باعث کارآمدی آنها می‌شود.

شخصیت های مشتری

برای مثال، ممکن است آنها چندین “پرسونا / شخصیت” یا انواع متمایزی از مشتریان را با نیازها و انگیزه‌های ویژه جهت خرید، شناسائی کنند، و بعد برای هر نوع مشتری که در گوگل به جستجوی اطلاعات در مورد محصول یا مشکلی می‌پردازد، یک صفحه فرود سفارشی مطابق با حوزه کسب و کار و نیازهای‌شان ارائه کنند.

ممکن است مشتریان هدف بر اساس فعالیت‌های آنلاین قبلی‌شان، یک فرصت آزمایشی برای ارزیابی پیشنهاد شرکت دریافت نمایند.

 احتمالا یک فروشنده سعی می‌کند چنین آزمایشی را با اطلاع از فعالیت‌ها و نیازهای یک مشتری، به یک موقعیت خرید تبدیل نماید.

۳.مدیریت موفق مشتری

سپس، ممکن است یک “مدیریت موفق مشتری” جهت اطمینان از اینکه مشتری حداکثر بهره را از کالا می‌برد و در نهایت تبدیل به یک کاربر قدرتمند برند می‌شود، او را پیگیری نماید. 

مسیر طی شده از فایل کوکی به مشتری را ردیابی کنید. بسیاری از شرکت‌ها حتی موفق دستیابی به داده‌های اولیه مشتریانی که از کانال‌های دیجیتال دریافت می‌کنند، نیستند.

داده‌ها اغلب در سیلوهای منفرد ذخیره می‌شوند یا هنگام انتقال از یک عملکرد بازاریابی یا فروش به عملکردی دیگر، از بین می‌روند.

در این فرآیند، فرصت شرکت‌ها برای ایجاد درک مبتنی بر داده‌ها از جایی که مشتریان را جذب می‌کنند و از دست می دهند، از دست می‌رود.

۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

۴.تعامل با مشتری

نسل بعدی فروشندگان یک نمای ۳۶۰ درجه از مشتریان ایجاد می‌کنند که با اولین تعامل مشتریان با یک وب‌سایت آغاز می‌شود.

پیش از اینکه مشتریان با وارد کردن اطلاعات تماس، خود را به طور رسمی معرفی کنند؛ فروشندگان برای شناسائی جزئیاتی همچون نام و محل شرکت، از تکنیکی مانند جستجوهای پروتکل‌ اینترنت (IP) استفاده می‌کنند.

چرا باید با مشتری در تعامل بود؟

آنها از هر تعامل بعدی برای ایجاد یک دیدگاه آگاهانه در حال تکامل دائمی از مشتریان فردی و راهنمائی آنها در سراسر مسیر خرید مشتری، استفاده می‌کنند.

مزایای تعامل با مشتری

شرکت‌ها با هر تعاملی، می‌توانند متوجه شوند که مشتریان چه زمانی و کجا علاقه خود را نشان می‌دهند، و می‌توانند تعامل مشتری بعدی را چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین، بسنجند. داده‌های زمانی حقیقی اقدامات و هدف مشتری، تمامی مکالمات و اقدامات فروشندگان را اطلاع می‌دهد.

۵.آنالیز مشتری

برای مثال، وقتی مشتری در یک آزمایش آنلاین یا یک ارائه جهت معرفی شرکت می‌کند، پیشگامان دیجیتالی با استفاده از داده‌ها، نحوه استفاده مشتریان از آزمایش را مشخص می‌کنند، همچنین تعیین می‌کنند که مشتریان به کدام قابلیت دسترسی داشتند و تا چه اندازه از این محصول به صورت فعالانه استفاده کردند تا تماس با مشتری را اولویت‌بندی کرده و ببینند کدام مکالمه بیشتر به نظر می‌رسد که به فروش منتهی شود.

منابع این داده‌ها تنها محصولات فناوری مانند نرم‌افزارهای ابری یا اپلیکیشن‌های موبایل نیستند؛ همچنین می‌توان داده‌ها را از سنسورهای متصل در یک محصول فیزیکی مانند یک موتور جت یا یک اتومبیل که نحوه عملکردش را تغییر می‌دهد، به دست آورد.

علائم هشداردهنده زودهنگام مبنی بر عدم موفقیت یک محصول، می‌توانند باعث حفظ ارتباط شوند. کالاهای فیزیکی می‌توانند با توجه به قابلیت اتصال به موبایل و قابلیت‌های اینترنت اشیاء، اطلاعات ارزشمندی در مورد سیستم‌های کاربردی و سطح پذیرش یا کارایی مشتری ارائه دهند.

سوالاتی که شرکت های موفق از خود می پرسند کدامند؟

شرکت‌های موفق، سوالاتی از این دست می‌پرسند:

 1. آیا ما موارد درستی را ارزیابی می‌‎کنیم؟
 2. آیا ما تجربه با میزان ناسازگاری کمتری را برای جذب تقاضا ایجاد می‌کنیم، یا آیا سیلوهای سازمانی ما مانعی برای مشتریان‌ ایجاد می‌کنند؟
 3. آیا ما برای معاملات سریع در حال مانع‌تراشی هستیم، مانند تأخیر در استعلام قیمت؟
 4. آیا ما در یک مرحله خاص از فرآیند در حال از دست دادن مشتریان هستیم؟
 5. آیا مشتریانی که یک کالا را خریداری نموده‌اند، از آن به طور منظم استفاده می‌کنند و از آن بهره می‌برند؟

شناخت بهتر از مشتری دیجیتال

برای مثال، در یک مورد، یک شرکت فناوری سازمانی جهانی، شکاف‌های موجود بین هدف خود و سفر واقعی مشتری دیجیتال خود را شناسایی کرد.

این شرکت با وارد کردن قابلیت مشاهده E2E به سفر مشتری خود، شکاف‌های بالادستی در سفر را در مورد ضرر و زیان درآمدی پایین‌دستی که این شکاف‌ها ایجاد کرده‌اند، امتحان کرده است.

این شرکت با استفاده از شفافیت ارزش، تشخیص داد که اقدامات و سرمایه‌گذاری‌های لازم برای رفع شکاف‌ها کاملا موجه است. این شرکت تنها طی سه ماه عملکرد فروش خود را برای پیشنهادات هدفمند به دو برابر رساند.

۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

پایان تماس تبلیغاتی

به تماس‌های تبلیغاتی پایان دهید. درون بسیاری از سازمان‌های B2B (مدل فروش درون سازمانی – کسب و کار به کسب و کار)، فروشندگان بخش عمده‌ای از زمان خود را صرف تماس‌های فروش “خروجی” ناخواسته با فهرست مشتریان که معمولا شامل اشخاص ثالث و شرکا بوده و پشنهادات کمی سفارشی‌سازی شده و گاهی نیز با حداقل اطلاعات موجود در مورد مشتریان بالقوه می‌باشد، می‌کنند.

معمولا این روش شامل ده‌ها یا صدها تماس برای به ثمر رساندن یک فروش واحد است و روند فروش بیشتر شبیه یک بازاریابی تلفنی با سماجت زیاد است تا یک مذاکره فروش پیچیده.

اقدامات فروش مهاجمان دیجیتالی

بر اساس “ورودی”، یعنی مشتریان راغب دیجیتالی واجد شرایط، اقدامات فروش مهاجمان دیجیتالی، بیشتر هدفمند هستند.

بهینه‌سازی موتور جستجو، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و وبلاگ‌ها برای بیش از سه چهارم مشتریان B2B که توسط یک پلتفرم فروش و بازاریابی به نام Hubspot مورد نظرسنجی قرار گرفته‌اند، مشتری راغب تأمین می‌کنند.

هزینه مشتری تلفنی

هزینه این مشتریان راغب نیمی از هزینه‌های حاصل از منابع برون‌سپاری‌شده‌ یا خروجی سنتی است و می‌توان از آنها داده‌های مهمی در مورد نیازها و علایق موجود مشتری به دست آورد. 

پیگیری مشتری چگونه باید انجام شود؟

زمانی که فروشندگان دیجیتالی، یک مشتری راغب ورودی را پیگیری می‌کنند، می‌دانند که مشتری کدام یک از محصولات و محتوا را امتحان یا دانلود کرده است.

آنها از تاریخچه جستجوی مشتری و رسانه اجتماعی و سطح استفاده مشتریان کنونی اطلاع دارند.

آنها می‌توانند براساس درک جامعی از مشتری و حوزه‌های مورد علاقه وی، در مکالمات آگاهانه درباره خدمات و ویژگی‌ها، شرکت کنند.

تدبیر فرایند فروش

فرآیند فروش یک شرکت نرم‌افزار ابری جهانی را در نظر بگیرید. با استفاده از سیستم امتیازدهی قابل پیش‌بینی مشتری راغب که فعالیت تعاملی بازاریابی و سایر داده‌های اصلی و شخص ثالت را ارزیابی می‌کند، شرکت می‌تواند اندازه یک معامله بالقوه و احتمال خرید مشتری را به صورت نمودار نشان دهد.

مشتری راغب و نرخ تبدیل مشتری راغب

می‌توان مشتری راغب با بالاترین ارزش و قیمت را به فروشندگان شخصی و مشتری راغب با ارزش و قیمت متوسط را به تیم فروش داخلی هدایت کرد و پیش از آنکه محتمل‌ترین مشتریان بالقوه وارد مرحله بعدی شوند، می‌توان فروش‌ ارزان را به صورت آنلاین به نتیجه رساند.

نرخ تبدیل مشتریان راغبی که به درستی امتیاردهی شده‌اند، می‌تواند دو یا سه برابر نرخ مربوط به به مشتریان راغب خاموش سنتی باشد.

بعضی از تیم‌ها به محض شروع کار با مشتریان راغب فعال و با امتیاز خوب، ده برابر افزایش بهره‌وری داشته‌اند.

۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

در مورد روند فروش تجدید نظر کنید

فروش B2B سنتی، روشی رو در رو، بسیار منظم، زمان‌بر و ارزیابی آن دشوار است. معمولا، تیمی از فروشندگان که پاداش خوبی دریافت می‌کنند، برای ارائه و معرفی اصلی محصول یا خدمات به مشتری مراجعه می‌کنند. این مدل فروش فروشندگان برتر است.

موتور جستجوی فروش

این مدل با موتور جستجوی فروش داخلی با حجم و کیفیت بالا جایگزین می‌شود تا به سرعت پیش از اینکه موقعیت از دست برود، از تقاضا بهره ببرد. شاید فروشندگان سنتی هر روز یک یا دو مشتری را به صورت حضوری ملاقات کنند.

فروشندگانی که به صورت دیجیتالی و از داخل منزل کار می‌کنند، احتمالا ده برابر بیشتر مکالمه فروش باکیفیت بالا در همان زمان خواهند داشت. این مکالمات ناشی از مدل‌های متفاوت فروش داخلی می‌باشند.

نماینده فروش داخلی و یک مثال عینی از آن

یک نماینده فروش داخلی مجهز شده به داده‌هایی درباره پیشرفت مشتری طی سفر خرید، می‌تواند یک مکالمه تلفنی داشته باشد یا با سرعت و با یک مدل اقتصادی اصلاح شده که مطابق با مراکز تماس سنتی یا نمایندگان فروش حضوری نمی‌باش؛ موفق به فروش شوند.

معمولا فروش داخلی برای مهاجمان دیجیتالی، یک کانال اولیه است. فروشندگان داخلی بسیار ماهر و باانگیزه، دارای مسیر شغلی، پاداش رقابتی و محیط کاری بسیار خوبی هستند.

هاب اسپات را در نظر بگیرید. این شرکت در تمام مدت رشد سریع خود از درآمد صفر هنگام تأسیس در سال ۲۰۰۶ تا بیش از ۱۸۰ میلیون دلار درآمد در سال ۲۰۱۵، به فروش داخلی به عنوان کانال اصلی فروش خود اعتماد کرده است.

کاربرد نمایندگان فروش داخلی

استفاده از نمایندگان فروش داخلی و تکنیک‌های فروش ورودی، فروشندگان را قادر ساخته است تا روزانه به ده‌ها مشتری دسترسی داشته باشند.

شرکت می‌تواند روزانه سطح بازاریابی را با استفاده از چرخه فروش سریع که در داخل تیم‌های فروش امکان پذیر است، محدود کند تا اطمینان حاصل کند که ارزش مشتریان راغب با کیفیت بالا با ظرفیت نیروی فروش مطابقت دارد.

هاب‌اسپات ابتدا در ایالات متحده شروع به کار کرد و اکنون مدل خود را در سطح بین‌المللی مقیاس‌بندی کرده و به منظور دسترسی به بازارها و مشتریان جدید، مراکز فروش داخلی در دوبلین، سیدنی و سنگاپور ایجاد کرده است.

با موفقیت مشتری رشد کنید

شرکت‌ها به طور سنتی، بخش عمده درآمد خود را هنگام تحویل کالا از قبل دریافت می‌کنند. از سویی دیگر، مهاجمان دیجیتالی وقتی مشتری با خرید محصول موفقیتی کسب می‌کند و به خرید بیشتر ادامه می‌دهد، درآمد بیشتری به دست می‌آورند. در حقیقت، تقریبا تمامی مهاجمان دیجیتالی مورد مطالعه ما یک عملکرد موفقیت مشتری ایجاد کرده‌اند.

مدیران موفقیت مشتری چه کارهایی انجام می دهند؟

مدیران موفقیت مشتری (CSMs)، مشتریان را برای افزایش پذیرش و به‌کارگیری محصول و افزایش ارزش‌آفرینی خود از آن جلب می‌کنند.

تجربه این شرکت‌ها این است که مشتریانی که به طور وسیع‌تری از محصولات استفاده می‌کنند، سمج‌تر هستند، آنها مدت طولانی‌تری از یک شرکت خرید می‌کنند و تمایل به خرید بیشتر دارند.

کلید اصلی برای اینکه بتوان از عملکرد موفقیت مشتری نتیجه گرفت، استفاده از داده‌های زمان واقعی در مورد استفاده مشتری برای جذب تعامل فعالانه مشتریان در مکان‌هایی است که بیشترین ارزش را ایجاد می‌کنند.

عملکرد منفی مشتری

به عنوان مثال، مشتریانی که کالایی را خریده‌اند، اما از آن استفاده نکرده‌اند،

 1. ممکن است “آموزش‌های اولیه” و راهنماهای کاربر را دریافت کنند.
 2. ممکن است مشتریانی که قبلا از این کالا استفاده می‌کنند، ولی همه ماژول‌ها و ویژگی‌های آن را به کار نمی‌برند، راهنمایی مقدماتی “نحوه” استفاده و استفاده از ماژول‌های جدید را دریافت کنند.
 3. ممکن است مشتریانی که کاربران دائمی این محصول هستند، به تیم‌های فروش متصل شوند و آنها را تشویق می‌کنند تا حجم خود را افزایش دهند، به رده‌های سطح بالاتر محصولات بروند و خرید خود را در پیشنهادات مجاور / عرضه متوالی گسترش دهند.

ردیابی و شناسایی محرک‌های مداخلات فروش

صرف وقت لازم برای درک اطلاعات مهم برای ردیابی و شناسایی محرک‌های مداخلات فروش از مدیران موفقیت مشتر یا CSMها (یا ابزارهای دیجیتالی که می‌توانند نقش‌های CSM را برای مشتریان کوچکتر خودکار کنند) یک نکته طرح مهم در ایجاد ارزش است.

معمولا ساختار عملکرد، یک فرآیند تکاملی است که شامل استفاده از نقشه راه محصول و تجزیه و تحلیل فرسایش مشتری برای تنظیم دقیق مداوم مدل برای افزایش موفقیت مشتری است.

اهمیت موقیت مشتری برای مهاجمان دیجیتال

موفقیت مشتری برای مهاجمان دیجیتالی، بسیار مهم است. تقریبا در مورد تمام شرکت‌هایی که تحقیق کردیم، موفقیت مشتری در کانون توجه رئیس اجرائی مدیریت یا CXO با عنوانی مانند “مدیر ارشد موفقیت” یا “مدیر ارشد انطباق” قرار دارد.

با اینکه اغلب این شرکت‌ها تا ۲۵٪ کل هزینه‌های فروش خود را به تیم‌های موفقیت مشتری اختصاص می‌دهند، بازده طولانی مدت مدل بیش از توجیه سرمایه‌گذاری است.

اقدامات موفقیت مشتری

اقدامات موفقیت مشتری از جمله این موارد می‌تواند به شرکت‌ها در دستیابی به رشد چشمگیر کمک کند، فروش را تنها از مشتریان فعلی تا ۳۰٪ افزایش دهد و موتور قدرتمندی برای رشد به شرکت‌ها ارائه کند.

تحولات عظیم در تجارت و فناوری دنیای فروش مدل B2B (فروش سازمانی – کسب و کار به کسب و کار) را دگرگون کرده است.

مهاجمان دیجیتالی با بازی‌های جسورانه‌ای که باعث تغییر فضای رقابت می‌شود، واکنش نشان داده‌اند. شرکت های B2B تأسیس شده، فرصتی بزرگ برای بازپس‌گیری رشد و ایجاد یک مزیت قابل توجه ارائه به بازار دارند.

شرکت‌ها نمی‌توانند به سادگی در حاشیه رویکرد فعلی خود دست و پنجه نرم کنند. آنها باید قبل از ایجاد اختلال در کسب و کار دیجیتال، یک سازمان فروش کاملا جدید ایجاد کنند.

۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B

توسعه فروش سه بعدی

بسیاری از مهاجمان دیجیتالی بخش عمده‌ای از رشد خود را به واسطه “توسعه” فروش به مشتریان کنونی خود به دست می‌آورند.

این مدل توسعه بر اساس یک رویکرد آگاهانه طراحی شده برای ارائه محصولات و موفقیت مشتری می‌باشد. در مرکز رویکرد مبتنی بر محصول، یک فرآیند توسعه فروش سه بعدی وجود دارد. 

شرکت محصول قابل توسعه در سه بعد را طراحی می‌کند که به فروشندگان کمک می‌کند یک رشد نمایی در حساب کاربری را بدست آورند:

مهاجمان دیجیتال می‌توانند ارزش پیشنهاد اولیه “فرود” را افزایش دهند، مثلا با اضافه کردن جایگاه‌ها، واحدها یا معاملات بیشتر.

خدمات وب آمازون نمونه‌ای معروف از این مورد است و زیرساخت‌های خود را به منظور ارائه خدمات و به لطف نرم‌افزاری که به کاربران این امکان را می‌دهد که به منظور تطابق بیشتر با تقاضا خدمات را به طور خودکار افزایش یا کاهش مقیاس دهند، منعطف نموده است.

پیش فروشی در مورد مهاجمان دیجیتالی و هر کجای دیگر، بعد رشد قدرتمندی است. ساخت یک ساخت یک لیست قیمت مناسب از پیشنهادات خوب – بهتر – عالی یا برنز – نقره‌ای – طلائی، مشتریان را تشویق می‌کند تا بعد از آشنا شدن با پیشنهادات، به رده‌های محصول با ارزش‌تر ( و با قیمت بالاتر) بروند.

پیشنهاد سطح ورود کالای ابری فروش salesforce.com، یک پایگاه داده مدیریت ارتباط با مشتری و یک ابزار همکاری در ابر را برای حداکثر پنج کاربر فراهم می‌کند، در حالی که محصولات برتر آن، برای مدیریت فرآیندهای پیچیده فروش و همکاری در تیم‌های بزرگتر ابزارهای پیشرفته اتوماسیون را پیشنهاد می‌کنند.

توسعه فروش جانبی یا فروش مکمل

یک استراتژی کلاسیک، طراحی محصولات در دسته‌های مجاور / متوالی برای تسهیل فروش جانبی یا فروش مکمل است. مهاجمان دیجیتالی به وسیله محصولات یکپارچه و ارزش پیشنهادی، پیروی از این استراتژی را نسبتا آسان کرده‌اند.

به عنوان مثال، Workday محصولی برای مدیریت فرآیندهای مکمل، مانند منابع انسانی و امور مالی را ارائه می‌دهد.

به دلیل داده‌های مشترک و رابط‌های آنلاین در بین پیشنهادات، موانع مشتری برای پذیرش هر فروش جانبی یا فروش مکمل پائین‌تر است. توسعه سه بعدی در استراتژی محصول یک شرکت منبع قدرتمندی برای رشد است.

وقتی با فرآیندهای موفقیت مشتری که به طور فعالانه مشتری را از طریق سه بعد توسعه فروش پیش می برند، تکمیل شود، توسعه سه بعدی می‌تواند رشد چشمگیری از فروش از یک مشتری موجود را ایجاد کند. مدیریت موفقیت مشتری در سه بعد ارزش ایجاد می کند.

 1. توسعه فروش سه بعدی
 2. توسعه فروش جانبی یا فروش مکمل (مانند افزودن پیشنهادات جانبی)
 3. توسعه پیش‌فروش (مانند انتقال مشتریان از سطوح برنزی – نقره‌ای – طلائی یک پیشنهاد)
 4. شروع خرید مشتری
 5. توسعه مقدار (مانند جایگاه، واحدها، یا معاملات)

جمع بندی و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی ۵ راز فروش پیشگامان کسب و کارهای B2B پرداختیم و مباحثی که به فروش بیشتر کسب و کارها کمک می کنند را به صورت جزیی توضیح دادیم. در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را درباره فروش بیشتر با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

منابع:

 1. https://www.bcg.com/publications/2016/sales-channels-marketing-sales-five-selling-secrets-todays-digital-b2b-leaders
 2. https://www.entrepreneur.com/article/274306
 3. https://www.tradeready.ca/2019/topics/marketingsales/5-secrets-of-aggressive-sales-on-the-b2b-market/
 4. https://briancartergroup.com/5-secrets-for-b2b-lead-generation-in-2020/
 5. https://briancartergroup.com/5-secrets-for-b2b-lead-generation-in-2020/
برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *