مفهوم DNA سلولی و ارتباط معنایی آن با DNA برندینگ

مفهوم DNA سلولی و ارتباط معنایی آن با DNA برندینگ

هدف DNA برند تعریف اجزای برند به صورت جامع و کامل است که مفاهیم جدید برندینگ را در بر می گیرد تا با استراتژی جدید ارتباط بهتری با مشتریان برقرار شود. در واقع یک بازاریاب تلاش می نماید که با افراد بیشتری ارتباط و دسترسی داشته باشد و بتواند ارتباط احساسی با مشتریان و مخاطبین خود ماورای فروش بیشتر خدمات و محصولات ایجاد نماید که DNA برند به بازاریاب این کمک را خواهد کرد تا بتواند استراتژی بهتری برای ایجاد این اتصال ارائه دهد. در این مقاله تلاش کردیم تا نتایج تحقیقات دیوید آکر و پیتر شورتون و کی جی فورد درباره DNA برندینگ را با این روز ارتباط دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید تا اطلاعات کاملی درباره مفهوم DNA سلولی و ارتباط معنایی آن با DNA برندینگ در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

DNA سلولی چیست؟

DNA مخفف DeoxyriboNucleic Acid و مولکول مسئول وراثت است. دی ان ای شامل دو رشته نواری متشکل از جنس فسفات و قند دئوکسی ریبز می باشد که به وسیله جفت هایی همچون آدنین، سیتوزین، تیمین، گوانین از هم جدا می گردند که مولکول های تیمین با مولکول های آدنین در ارتباط هستند و مولکول های گوانین با مولکول های سیتوزین ارتباط برقرار می کنند.

بدن هر انسان از ۳۷ تریلیون سلول ساخته شده است و DNA هسته مرکزی هر سلول می باشد ژن بخشی از نوار DNA می باشد که مسئولیت رفتار سلول را بر عهده دارد و اینکه هر سلول چه وظیفه ایی دارد و چه رفتاری باید از خود نشان دهد، توسط یک کد مشخص می شود و هر سلول با تولید مثل، کد DNA را به سلول جدید انتقال می دهد به همین ترتیب سلول جدید از وظایف و دستورالعمل های خود آگاهی پیدا می نماید.

DNA برند چیست؟

 BRAND DNAمخفف عبارت  Distinctiveness Novelty and Attributesکه به معنی تمایز، تازگی و صفات برند است و یک اصطلاح برای بیان پیکربندی یا توصیف اجزای یک برند به کار برده می شود.

یک برند زمانی موفق است که به خریدار حین خرید و استفاده از آن کالا یا خدمات احساس خوب به ارمغان آورد. در واقع برند موفق این کمک را به کسب و کار می نماید تا در هر شرایطی اولین گزینه برای انتخاب هر مشتری باشد چرا که برند موفق از سیکل موفق عمل و عکس العمل تشکیل شده است.

برند به عنوان برنامه ژنتیک

برای اینکه یک سازمان موفق باشد باید بین اجزای سازمان هماهنگی هسته ایی برقرار باشد که به آن Core Ideology یا ایدئولوژی هسته گفته می شود.

برند یک کد یا مجموعه ایی از طرح ها است که حاوی ساختارهایی لازم برای ساخت یا پشتیبانی از برند و تصویر آن می باشد Personality, Identity, Promise, Reputation که به شخصیت برند، هویت برند، قول و اعتبار برند به عنوان ژنوتیپ یا ویژگی های ارثی ژن در نظر گرفته می شود که به ترتیب Core principle, Product spirit, Atmosphere, Culture values  به معنی قاعده کلی هسته، روح محصول، ارزش های فرهنگی را به عنوان فنوتیپ یا ویژگی های قابل مشاهده ژن برای برند به ارمغان می آورد. شخصیت برند را همان ژنوتیپ و نمود ظاهری یا فنوتیپ قاعده کلی برند می باشد.

چند نمونه از DNA برندینگ شرکت های بزرگ جهان

هر انسانی DNA مخصوص به خود را داراست که فنوتیب یا شخصیت بیرونی آن را به نمایش می گذارد و برند هم دارای DNA مخصوص به خود می باشد و شخصیت بیرونی آن، ماموریت ایجاد تصویر برند در ذهن مخاطبان و مشتریان است.

برای مثال کوکاکولا می خواهد جهان را تازه نماید و خوشبختی و خوشبینی را اشاعه دهد و ارزش ایجاد نماید. شرکت خودروسازی BMW به دنبال لذت رانندگی کامل با کیفیت بالا به ارمغان بیاورد پس استراتژیست برند با نگاهی عمیق به برند به عنوان محصول، شخصیت، نماد اقدام به شکل گیری برند می نماید که این همان DNA برند می باشد.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم که به بررسی مفهوم DNA سلولی و ارتباط معنایی آن با DNA برندینگ بپردازیم و ساختمان DNA سلولی را با DNA برندینگ را شبیه سازی کنیم. با استفاده از این اطلاعات درک بهتری نسبت به اصول و شاکله برندینگ پیدا خواهید کرد. در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و تجربیات خود را درباره DNA برندینگ با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید، شاد و پیروز باشید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *