نگاهی به آمارهای فروش در دنیای دیجیتال

نگاهی به آمارهای فروش در دنیای دیجیتال

صاحبان کسب و کار که برندهای موفق جهان را در اختیار دارند هموارد در حال رصد آمارهای فروش دیجیتال مارکتینگ هستند چرا که امروزه دیجیتال مارکتینگ همواره در حال پیشرفت و تحولات عظیم است. صاحبان کسب و کار برای ماندن در جاده رقابت و ثبات سازمان خود نیاز به بررسی جدیدترین آمارهای دیجیتال مارکتینگ دارند تا با توجه به این آمارها برنامه ریزی دقیق و اثربخش داشته باشند. با ما تا انتها همراه شوید چرا که در این مطلب به بررسی مهم ترین آمارهای فروش در سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ پرداختیم تا با استفاده از این اطلاعات وضعیت فعلی کسب و کار خودتان را بررسی کنید.

مهم ترین نکات خرید دیجیتال چیست؟

خرید از طریق دیجیتال یا به صورت فیزیکی؛ تصمیمی است که هر فردی قبل از خرید با آن مواجه می شود و عواملی روی گرفتن این تصمیم تاثیر گذار هستند که می توان به مدت زمان و مناسب ترین قیمت و راحتی خرید اشاره کرد که بیشترین تاثیرگذاری را خرید از طریق دیجیتال ایجاد می کند که از مهم ترین نکات خرید دیجیتال می توان به موارد ذیل بسنده کرد:

۱.دسترسی و آگاهی کامل نسبت به اطلاعات محصول
۲.نیازی به خارج شدن از تختخواب خود نخواهید داشت.
۳.می توانید روز دریافت محصول خود را انتخاب نمایید.
۴.انتخاب ارزان ترین و مناسب ترین قیمت ها و مقایسه آنها با همدیگر

نگاهی به آمارهای فروش در دنیای دیجیتال

نگاهی به آمارهای فروش در تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک در سال های اخیر از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده و آمارها خبر از درصد بالای فروش در سال های آتی را می دهند به طور کلی میزان فروش از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ عبارت است از:

 • سال ۲۰۱۷ میزان فروش برابر با ۴۷۰ میلیارد دلار
 • سال ۲۰۱۸ میزان فروش برابر با ۵۰۲ میلیارد دلار
 • سال ۲۰۱۹ میزان فروش برابر با ۵۵۰ میلیارد دلار
 • سال ۲۰۲۰ میزان فروش برابر با ۶۰۵ میلیارد دلار
 • سال ۲۰۲۱ میزان فروش برابر با ۶۶۰ میلیارد دلار
 • سال ۲۰۲۲ میزان فروش برابر با ۷۰۸ میلیارد دلار
 • سال ۲۰۲۳ میزان فروش برابر با ۷۴۰ میلیارد دلار پیش بینی شده است.

فاکتورهای افزایش فروش آنلاین چیست؟

فاکتورهای افزایش فروش آنلاین عبارتند از:

 • ایجاد فروشگاه های آنلاین
 • تولید و توسعه گوشی های هوشمند برای خرید بیشتر به وسیله آنها
 • ترویج و استفاده از شبکه های اجتماعی برای خرید همچون اینستاگرام و…
 • پیشرفت تکنولوژی های جدید با قابلیت تغییر
 • تغییر الگوی رفتاری خرید در رده های سنی مختلف همچون نوجوانان، جوانان، سالخوردگان و…
نگاهی به آمارهای فروش در دنیای دیجیتال

آمار و ارقام سهم فروش بازار خرده فروشی در تجارت الکترونیک

با توجه به اینکه هر روزه به تعداد فروشگاه های آنلاین افزوده می شود میزان فروش از طریق بازار دیجیتال هم افزوده می شود و مشتریان بالقوه و بالفعل جدیدی را برای شما ایجاد می کند میزان سهم فروش بازار خرده فروشی در تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۹ چیزی در حدود ۱۴ درصد بوده که این میزان در سال ۲۰۲۳ به حدود ۲۵ درصد خواهد رسید.

به همین خاطر اگر در کسب و کار خود از نفوذ و اهمیت فروشگاه آنلاین اطلاعات کمی دارید می توانید با کارشناسان خبره مرکز مشاوره مدیریت ماهان در تماس باشید و بهره برداری از سیستم دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار خود ایجاد کنید. چرا که درآمد حاصل از تجارت الکترونیک از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۳ به میزان ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت.

بزرگترین شرکت های آنلاین جهان

شرکت های گوگل، آمازون، فیس بوک از جمله بزرگترین شرکت های آنلاین جهان به شمار می آیند چرا که درصد بسیار زیادی از سهم اینترنت را به خود اختصاص داده اند. شایان ذکر است که این شرکت ها راهکارهای سنتی برای دیجیتال مارکتینگ ارائه نداده بلکه با استفاده از خلاقیت های منحصر به فردی که دارند زمینه را برای تجارت دیجیتال فراهم می کنند.

با ارائه استراتژی های چند کاناله راه را برای تبدیل شدن اینترنت به قطب تجارت جهان فراهم می کنند و نکته جذاب تر اینکه خود این شرکت ها روی تبدیل شدن اینترنت به قطب تجارت جهان، سرمایه گذاری بسیار سنگینی می کنند.

نگاهی به آمارهای فروش در دنیای دیجیتال

کولاک فروش در آمازون

آمازون در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس تاسیس شد و در سال ۱۹۹۵ در حوزه فروشگاه آنلاین کتاب کار خود را آغاز کرد و به تدریج شرایطی را برای فروش دیگر کالاها در سایت خود فراهم نمود. درآمد سالیانه آمازون ۴۷۰ میلیارد دلار است که حدود نیمی از کل فروش الکترونیکی در آمریکا ثبت می شود.

در حال حاضر یک و نیم میلیون کارمند دارد و بیش از ۲.۵ میلیون فروشنده فعال در تمام دنیا داراست تعداد مشتریان آمازون ۳۰۰ میلیون نفر، تعداد محصولات ثبت شده ۳۵۵ میلیون، و حدود ۳ میلیارد بازدید در ماه در کارنامه خود داراست.

پر فروش ترین محصولات برتر سایت آمازون کدامند؟

پر فروش ترین محصولات برتر سایت آمازون عبارتند از:

 • خانه و آشپزخانه
 • زیبایی و مراقبت شخصی
 • اسباب بازی و بازی
 • پوشاک، کفش و جواهرات
 • بهداشت خانواده و مراقبت از نوزاد

نمونه یک کمپین فروش موفق در آمازون

آمازون با اجرای کمپین پرایم دی (Prime Day) توانست در طی دو روز، فروش ۲۵۰ میلیون کالا را تجربه نماید. کمپینی که رضایت مدیران آمازون را در پی داشت که به دلیل تمرکز مدیران روی سرویس های وب آمازون (AWS) افزایش درآمدی بیش از ۲۰ میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ خلق نمایند.

به همین خاطر مدیر ارشد مالی آمازون، برایان اولسافسکی در این باره می گوید به دلیل آزاد سازی و لغو محدودیت های کووید این آمار با توجه به افزایش خریدهای فیزیکی بالاتر خواهد رفت.

نگاهی به آمارهای فروش در دنیای دیجیتال

گزارش مجله فوربس از عملکرد آمازون

طبق گزارش مجله فوربس از تاریخ فروردین سال ۱۳۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ شرکت آمازون ۲۷ میلیارد دلار سود آوری خالص به دست آورده است. این در حالی می باشد که سود این شرکت در دو سال گذشته ۲۴.۷ میلیارد دلار بوده است. بر اساس همین گزارش، آمازون توانسته میزان فروش خود طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به میزان ۴۴ درصد افزایش دهد و معادل ۱۰۹میلیارد دلار فروش را در کارنامه خود به ثبت برساند که نسبت به سال گذشته میزان فروش ۷۸ میلیارد دلار بوده است.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مقاله به بررسی نگاهی به آمار های فروش در دنیای دیجیتال پرداختیم و در ادامه آن به کولاک فروش در آمازون اشاره کردیم که داشتن استراتژی فروش آنلاین در فروش بیشتر چه نقشی را ایفا خواهد کرد. در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و تجارب ارزشمند خود را درباره فروش در دنیای مجازی در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید، شاد و پیروز باشید.

منابع:

https://hbr.org/2022/01/where-do-salespeople-fit-in-the-digital-world

https://catsy.com/blog/digital-world-product-sales/

https://www.statista.com/topics/871/online-shopping/

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *